RAW pro zdraví a krásu aneb jarní detox s Jitkou


Živá nebo neživá. Vegetarián, vitarián nebo jenom kulinární dobrodruh. Ať jsou Vaše pohnutky či předsudky jakékoliv, otevřela jsem knižní novinku a se zvědavostí se začetla. Dneska v úvodu netradičně s krátkým příběhem.

Po čtyřech týdnech, kdy mě trápí šílené neduhy, stav se stále zhoršuje zvedám telefon a objednávám se k lékaři. S očekáváním „standartního“ nezájmu a předepsání běžných medikamentů sedím před doktorem. „Sestři, já vám přeji pořádnou horečku, abyste si spálila všechen bordel v těle. No, máme tu jaro a je potřeba jarní detox.“ Chvilku se na něj dívám a hlavou mě prolétne, dyť to cítíš, že něco není v pořádku a stále ti nabíhá očistná kúra, hlavně ve stravě. A můj pan doktor pokračuje. „Když se naučíte poslouchat své tělo, nebo chcete-li tomu říkat intuice, sama budete dobře vědět, co potřebujete… .“ Ne, to není vtip. Mám prostě oduševnělého praktického lékaře 🙂

 

RAW pro zdraví a krásu

 

 

 

Už jsem si zvykla, že Boží kreativita je všudypřítomná, tak na druhý den dostanu dárek – speciální kuchařku – RAW pro zdraví a krásu od Jitky Adamové.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raw strana a všechno o ní…

O Raw stravě jsem hodně slyšela, sem tam si podívala na nějaký recept, ale nikdy jsem se neponořila do světa syrové stravy naplno. Přiznávám. S chutí jsem se začetla do obsáhlého úvodu v knize. Najdete zde velmi dobře vysvětleno, co je to opravdu raw strava, dozvíte se něco málo z historie, Jitka Vám poradí, čím si dovybavit kuchyň. Oceňuji i rozpis na týdenní nákup, který Vám ze začátku je určitě velkým pomocníkem.

 

Raw knížka

 

 

 

71 úžasných receptů

Obsah_RAW pro zdraví a krásu

 

 

 

 

Trend, životní styl nebo jenom touha zkusit něco zdravého?

Máte možnost volby. Bude ze mě vitarián? Nemyslím si. Nicméně v receptech najdete od sladkých rán, přes předkrmy, polévky, dipy a zálivky, hlavní chody, úžasné dezerty a zajímavé nápoje. Do svých Top receptů si zařazuji Fialkový dort.

 

 

RAW pro zdraví a krásu

 

A co dál?

Nechávám na Vašem uvážení. Za mě jednoznačně jarní detox a pestré obohacení každodenního jídelníčku 🙂

 

 

Raw pro zdraví a krásu

 

 

 

 

Za mě patří velké poděkování nakladatelství SMART PRESS, že si dalo práci, připravilo a dovedlo na trh další krásnou publikaci. Nakladatelství SMART PRESS má skvělý tým a věnuje se především vydávání originálních kuchařek nadšených českých autorů. 

Jak si můžete tento skvost pořídit?

KOUPIT