MŮJ PŘÍBĚH


KDO JSEM?

Mé jméno je MarkétaX (Křížková) a jsem žena. Podle svého základního archetypu jsem UMĚLEC – TVŮRCE. Kreativita mě doprovází celý můj život. Začalo to malbami na stěnu a to mi zůstalo do dnešních dnů, přes různé druhy dekorativních a dekoračních technik až po návrhy interiérů a interaktivních didaktických pomůcek pro děti. Přidalo se k nim umění  koučovacích technik, které jsou mým základním kamenem v mé pracovní činnosti. Po pěti letech práce s terénu jsem rozvinula novou relaxační techniku pro novorozence a kojence Baby motýlí masáže.

 

ZDRAVOTNICTVÍ & DESIGN & PSYCHOLOGIE

Mé vzdělání je charakterizováno pestrou škálou zaměření přes tři různé obory. Zdravotnictví. Design. Psychologie. Vystudovala jsem obor diplomovaná porodní asistentka. Na to jsem deset let (s roční pauzou v zahraničí) pracovala jako neonatologická sestra na novorozenecké JIPce ve Zlíně. Toto zaměstnání mi přinášelo i díky MUDr. Jozefu Mackovi hodně otázek a čas hledání odpovědí. Začala jsem se z pohledu lidského i sesterského dívat na své malé klienty jinak. Studovat jejich emoční reakce, vliv prostředí, v kterém se nachází. Tito drobci a jejich rodiče byly další školou, kterou jsem absolvovala. Vidět lidi v těch nejtíživějších životních situacích jako je ztráta dítěte nebo ba právě naopak okamžiky radosti při narození nového života bylo zdrcující i radostné. Při tomto zaměstnání jsem vystudovala Design školu, protože jsem měla potřebu znovu tvořit. Do toho jsem navštěvovala odborné kurzy orientované na zdravotní stav ženy a samozřejmě jsem si doplňovala své specializované vzdělání stran předčasně narozených dětí. Po deseti letech došlo k stop stavu. Totální vyčerpání organismu. Těžký syndrom vyhoření…

 

SYNDROM VYHOŘENÍ & PROJEKTY

 

Z nejhorších životních situací vždy vzejde něco nového, radostného, dobrého… .

Ikdyž jsem v nemocnici již nepracovala, můj odborný mozek jel stále na plné obrátky. Co s těmi lety praxe a informacemi, které mám v hlavě? Založila jsem projekt DROBCI, pro rodiče (ne)jen předčasně narozených dětí.  Stala se ze mě virtuální máma. Po třech letech vyrostl z DROBKŮ  „hotový“ jedinec, který nabral svůj směr a stále se rozvíjí.

Vznikl Kurz úlevových technik pro novorozence a kojence, který se realizuje ve spolupráci s NCONZO Brno a Mgr. Jaroslavou Fendrychovou, Ph.D..

 

 

ZE ZDRAVOTNÍ SESTRY OBCHODNÍKEM

Život je cesta, po které kráčíme, abychom se naučili nové věci a stali se lepší lidmi… .

A že to byly tři roky, plné barvitých změn. Chůva, obchodník, street saler, návrhář polních nemocnic, staniční sestra, sestra v ambulanci, provozní/recepční, návrhář interiérů. UMĚLEC – KOUČ. Co profese, to praktická vysoká škola života. Přes výuku komunikačních technik, po studování psychologických profilů lidí v mém okolí, systemických technologií v rámci budování podniku a pochopení obchodních praktik a technik. To vše skládáno do velkého balíčku životních zkušeností.

Přitom stále v přímém souboji se syndromem vyhoření. Pocity beznaděje, smutku. Chybějící síla a touha k životu střídaná pocity euforie.

 

BOD ZLOMU – KOUČOUVÁNÍ & ARCHETYPY

Podzim 2013 se stal klíčovým. Doslova jsem obdržela klíč. Nastoupila jsem stošedesátihodinového výcviku v kariérním koučování. Od bolesti hlavy, pocitu otupění až po pozitivní procitnutí. Došlo k mé úplné transformaci. K zacílení na pozitivní vnímání světa. Koučování se vrylo pod kůži a dostalo se mi do srdce. Pochopila jsem, že není důležité lidi učit, ale inspirovat. Díky tomu jsem začala opět znovu studovat a v praxi okamžitě prověřovat nové možnosti, jak pomoci lidem v jejich rozvoji a nalezení cesty. Mechanismy paměti, podprahové vnímání signálů, neurovědy včetně epigenetických kódů.

Svůj archetyp jsem poznala v kurzu keramiky. Trvalo mi 25 let než jsem znovu zabořila své prsty do vlhké hlíny a začala tvořit. Těžko se dá zachytit ten okamžik slovy. Slzy v očích, velký pocit naplňujícího štěstí, který zalil moje tělo a zároveň v ten daný okamžik jsem zažila pocit osvíceného jasna (pojem uvedla do praxe PhDr. Klára Giertlová) a hlavou mi projelo. Jsem umělec. Ve všech rovinách a úrovních svého života. V profesní sféře a i v soukromí. Zároveň se si uvědomila všechny své bolesti, strachy, svá omezení. Někdo by to nazval osvícením, někdo prozřením, já to nazývám procitnutím a ztotožněním se sebou samým. Došlo u mě k obrovské úlevě. Jak by řekl Vladko, spadly mi Tatry ze srdce. Naučila jsem se využívat své přirozené charismata (talenty) a přestala jsem popírat samu sebe.

Po tomto zážitku se u mě začaly věci, situace a lidi měnit k lepšímu. Našla jsem vnitřní klid. Urovnaly se vztahy v mém okolí. Rozvíjím práci, která mě baví, naplňuje a je prospěšná pro mé okolí. Zlepšila se má finanční situace. Každé ráno děkuji za houževnatost, která mi byla dána. Cílevědomost posilující moji cestu životem, otevřenou mysl spojenou s patřičným nadhledem.

 

ČÍM SE ZABÝVÁM

  • určováním Vašeho ARCHETYPU pomocí arteterapie
  • KOUČOVÁNÍ a psychologií RELAXACE
  • zážitkovou AROMATERAPIÍ

 

EXTERNĚ PŮSOBÍM

  • jako odborný lektor Úlevových technik pro novorozence a kojence na NCO NZO v Brně

 

Přikládám další informace o mé osobě:

 

CV

 

SVÉ ZKUŠENOSTI A ZNALOSTI ČERPÁM

 

REFERENCE

 

ROZHOVORY, ČASOPISY

 

DIPLOMY, CERTIFIKÁTY