Kuchařka, co voní po kytičkách… 1756


Co se stane, když vás kniha okouzlí? Vejdete do knihkupectví a jdete právě k ní. Vezmete ji do rukou a ucítíte svěží závan nového, nečekaného, designově dokonalého a pro člověka velmi netradičního… To byla moje cesta. Náhodná, nečekaná a v mých rukou se ocitla ona – Květinová kuchařka.

Jako designér, labužník a terapeut v jedné osobě moje srdce zajásalo. To bude krásné jaro! Plné barev, nových chutí a překvapivých zjištění. Záhy jsem zjistila, že nejen jaro, ale radost bude celoroční. Skvělý bonus nemyslíte?

 

A v čem spočívá vyjímečnost a krása této publikace?

 

Vychází z české tradice a luk plných kvítí.

Už při listování Květinovou kuchařkou na vás dýchne teplo domova. Pocit bezpečí a radosti. Zjistíte, že můžete využít v kuchyni nejen byliny, ale i květy ovocných stromů. Pro mě první velké poučení: „Květiny nám neslouží nejen na zdobení, ale také na jedení!“

 

Stane se z vás botanik se svěží kulinářskou příchutí.

Kniha je plná úžasných fotografií. Ty jsou podtrženy originálními ilustracemi, které se stávají vašim průvodcem, chcete-li polním herbářem. Dozvíte se, kde a kdy kvítí nebo býlí roste, jaké jsou jeho poznávací znaky a to podstatné, čím obohatí vaše kulinářské umění. A co se stane pak? Stane se z vás botanik se svěží kulinářskou příchutí.

497

A co si podle Květinové kuchařky můžete uvařit?

Svým způsobem běžnou klasickou kuchyni. Najdete zde recepty například: Karlovarský knedlík, králíka, gaspacho, jednohubky, koláč, likér…  Všechny ingredience použité v receptech jsou pro nás lehce dostupné a většinu z nich v naší domácnosti máme a používáme.

0496

To vše je zabaleno a podtrženo krásou jazyka českého.

Dlouhou dobu jsem nečetla a nevychutnala si kvalitní, přímočarou, zároveň mazlivou češtinu. Tato knížka by se měla stát povinnou četbou (ne)jen ve školních lavicích. Znovu v ní objevíte rozmanitost a barvitost českého jazyka.

 

Za mě patří velké poděkování nakladatelství SMART PRESS, že si dalo práci, připravilo a dovedlo na trh krásnou publikaci. Nakladatelství SMART PRESS má skvělý tým a věnuje se především vydávání originálních kuchařek nadšených českých autorů. 

 

Jak si můžete Květinovou kuchařku pořídit?

 

KOUPIT