Koučování & Julia Child 1862


 Jak Vám může koučování pomoc? V čem se ukrývá jeho tajemství? Proč využít služeb kouče?

Máte rádi filmy? Já ano. Příběhy, které mě učí. Jsou plné skrytých moudrostí. Když jsem přemýšlela, jak vám přiblížit koučování vzpomněla jsem si na rok 2009 a film Julie & Julia. Dva skutečné příběhy prolínající se dějem. Julia Child – americká kulinářská legenda, Julia Powell – šedá myška, žijící průměrný život… . Copak tyto dámy měly společného? Dobré jídlo! Jedna kuchařku napsala – stala se legendou. Druhá podle její kuchařky vařila a tento příběh se stal námětem na film Julie & Julia.

 

“ Co myslíš, co bych měla dělat?“ – Julia Child

Psal se rok 1948. Julia s Paulem přijíždí do Paříže. Paul zde pracuje, ona hledá naplnění svých volných chvil bez manžela. Zkouší různé možnosti, dostupné pro tehdejší dámy. Kurz výroby klobouků. Klubová hra bridže. … Nic, co by se dotklo Juliina srdce, stalo se její vášní a přinášelo štěstí.

 

julia

„Co bys dělala nejraději?“ – Paul

Paul, s přirozeným talentem kouče položil jednoduchou a správně mířenou otázku své manželce.

 

„Jedla.“ – Julia

Hurá, Julia na to přišla. Zbývá najít způsob, jak by Julia mohla stále jíst a ještě se u toho zabavit. Možnost se objevila v Le Cordon Bleu – škole vaření.

julia1

 

„Musí Vás to bavit, to je hlavní.“ – Julia

Julia nám rozkvetla. Ale tady její kulinářský příběh trvající skoro padesát let teprve začíná…

Pro toho, kdo nezná tuto dámu přináším malé představení. Měřila 188 cm, dožila se 91 let a její životní láskou byla mimo jejího manžela Paula bylo vaření. Vnesla do amerických kuchyní nového ducha kulinářského umění. Amerika pod jejím vedením začala opět vařit, objevovat kouzla vyhlášené francouzské kuchyně.

 

Co Julia Child kromě kuchařek a televizních programů přinesla ostatním?

* Meryl Streep – Oscara za brilantní ztvárnění její postavy

* Julii Powell – slávu, peníze – splnění snu stát se spisovatelkou

* mně – citát, kterým se řídím každý den…

 

Vše, co děláte je dokonalé, a kdyby nebylo, nikdy se neomlouvejte 🙂

 

Malé doporučení závěrem.

Než budete sledovat tento film, nachystejte si kolem sebe samé dobroty. Zdravé, nezdravé, zeleninové, je to jedno… . Zaručeně se vám budou hodit 😉

 

Tohle je princip koučování. Kouč vám pomocí jednoduchých, dobře mířených dotazů pomůže odkrýt váš potenciál. Spolu najdete možnosti, jak a kde jej uplatnit.

 

Foto: archiv Sony Pictures Entertainment